Datle Medjool

02.08.2016

Datle jsou původem z Blízkého východu a z oblasti severní Afriky. Právě v těchto regionech jsou denně využívány, ať už v čerstvé nebo sušené podobě. Odrůda Medjool je zvláště oblíbená pro své velké plody, které jsou sladší. Nutričně jsou datle velmi hodnotné, proto jsou hojně využívány i v raw kuchyni.

Datle Medjool

Původ a pěstování

I když datle pocházejí z Blízkého východu a severní Afriky, pěstovat se dají v pouštních oblastech po celém světě. Plody rostou na datlových palmách, jsou to oválné bobule s hnědočervenou slupkou a podlouhlým semenem uvnitř. Datlí je nespočet druhů, avšak odrůda Medjool je považována za prémiovou a často je nazývána „královnu datlí“. Její plody jsou velké a oproti jiným masitější, sladší a chuťově bohatší. Také pěstování může být náročnější, protože jsou háklivé na kvalitu ovzduší a vláhu v půdě.

Datle se dají jíst i čerstvé, častěji se však konzumují v sušené podobě. Sušení probíhá většinou přirozeně, datle se nechají dozrát a usušit na slunci. Teprve poté se sklízejí. Výhodou je, že datle odrůdy Medjool zůstávají i po usušení šťavnaté a měkké. Jejich chuť je výrazná s tóny karamelu, skořice a medu.

Datle Medjool

Datle a zdraví

Sušené datle jsou dobrým zdrojem vlákniny, a to jak rozpustné, tak i nerozpustné. Rozpustná vláknina pomáhá kontrolovat hladinu glukózy v krvi a snižuje nechtěný LDL cholesterol. Dále obsahují vitamíny A, K a vitamíny skupiny B – tiamin, riboflavin, niacin, vitamín B6 a kyselinu pantotenovou. Z prvků jsou bohaté především na železo, hořčík a draslík, kterého je v nich až třikrát více než v banánech, což ocení zejména sportovci a aktivní lidé. Ten mimo jiné pomáhá udržovat v rovnováze nervový systém, snižuje krevní tlak a podporuje správnou činnost svalů. Díky vysokému obsahu sacharidů jsou datle také rychlým zdrojem energie a lehce stravitelné.

 Jak si datle vychutnat

 Datle si vychutnáte jen tak samotné, nebo třeba jako chuťovku k sýrům, sušeným šunkám nebo křupavému pečivu. Po vypeckování se také dají plnit, například ořechy. Přidat je také můžete do jogurtu nebo i do těsta. Populární a hojně využívané jsou zejména v raw kuchyni, kde se z nich připravují koláče a dezerty, neboť dobře drží těsto pohromadě i bez pečení.

Z čerstvých datlí se také vyrábí datlový sirup, který slouží jako skvělé sladidlo a alternativa k řepkovému cukru. Osladit jím můžete kaši, jogurt nebo dezerty.

Kakaovo-datlové smoothie

Tak trochu jiný dezert. Datle Medjool jsou skutečnou delikatesou samy o sobě. V kombinaci s kakaem a tóny pomeranče vás toto smoothie pozvedne až do nebeských výšin.

2 porce

Mandlové mléko, sklenice

Zralé banány 2 ks

Medjool datle 9 ks

Kakao holandského typu, 1 polévková lžíce

Pomerančová kůra, snítka

Led dle potřeby

  • Pokud chcete mít smoothie obzvlášť osvěžující, nechte banány zmrazit
  • Všechny ingredience dejte do mixéru a rozmixujte do hladka

Datlovo-kakaove smoothie

Tak trochu jiný špíz

Ať už si špízy připravíte ke svačině, nebo jako jednohubky k letnímu grilování, potěšíte nejenom své chuťové pohárky, ale také oči. Barevná kombinace je přímo pastva pro oči.

Datle Medjool

Zralá hruška

Brie

Párátka nebo špejle 

  • Hrušky a brie nakrájejte na kostky
  • Na každou špejli napíchněte datli, brie a hrušku

Datlový špíz

Salát z kadeřavé kapusty s uzeným krůtím masem a datlemi Medjool

4 porce

Dressing

Olivový olej, 3 polévkové lžíce

Citronová šťáva, 2 polévkové lžíce

Pomerančová šťáva, 2 polévkové lžíce

Sůl,   špetka

Datle Medjool, 3 nakrájené

Pepř, špetka

 

Salát

Uzené krůtí maso, 100 g, nakrájené na kostky

Datle Medjool, 5 nakrájených

Vlašské ořechy, hrst, nakrájené

Červená cibule, polovina

Kapusta kadeřavá                                                                         

 

  • Do mixéru vložte všechny ingredience na dressing a rozmixujte dohladka
  • Salátové ingredience dejte do velké mísy, pokapejte dressingem a dobře promíchejte
  • Dressing se dá skladovat v uzavřené nádobě v lednici

Datlovo-kapustovy salat

Zdroj receptů a fotografií: http://www.naturaldelights.com/recipes/healthy_snacks